TJ Sokol Brno - Židenice: Gajdošova 18, 615 00 Brno, tel: 548 538 271, e-mail: sokolzidenice@volny.cz

TJ Sokol Brno Židenice

Židenické sokolky v Itálii
1. 9. – 10. 9. 2017
Jako každý rok chceme část dovolené strávit v kolektivu sester sokolek. Letos jsme opět zvolily krásný kemp Mediteranneo na poloostrově Cavallino. První „vlaštovky“ tam byly už před čtyřmi roky, ale některé poprvé a tak jsme jim měly co ukazovat. Počasí nám přálo a vůbec jsme se nenudily.
Ranní rozcvička na pláži, po ní jsme se vrhly hned do moře, šly udělat snídani a už bylo otevřené koupaliště. Zabíraly jsme si lehátka (zdarma). Ale to není všechno. Alena zvládla výcvik a čtyř-hodinovou jízdu na kajaku, Bětka s Janou si půjčily kola a dojely až k majáku na konci poloostrova, parta s Vlastou šly pěšky na trhy do Treporti (i zpět), my ostatní se vezly vláčkem – úžasná atrakce.
Trh v Cavallinu jsme znaly od loňska, ale neodolaly jsme a zase nakupovaly. Na pláž nám přijížděly pojízdné stánky. V pondělí začínaly ceny na 12 – 15 Eurech, postupně klesaly a v sobotu (v den odjezdu) už bylo téměř vše za 5 Eur. To jsme se teprve rozšouply.
Animátoři v kempu byli jako obvykle skvělí. Cvičení ve vodě i na suchu, odpoledne dokonce jóga. Pro večerní program nastudovali „Pomádu“, samozřejmě nahrávky z playbacku, ale taneční čísla měli za celou sezonu perfektně zvládnutá. Jeden večer měla být ještě „Tosca“, ale silný déšť nás odradil a tak se všude v mobilhomech mazaly karty.
Večírky v plném obsazení 27 sester byly hned dva a zazpívaly jsme si od srdce. Společné foto bylo zase na zpáteční cestě v Mikulově (všechny a bez úrazu). A tak vřelé díky Vlastě a Heleně, že to zorganizovaly a už se těšíme na příští léto.

   

  

Tvorba webových stránek: Webklient