Předškolní děti

Informace pro školní rok září 2023 – červen 2024

Nábor do oddílu je ukončen. Kapacita je vyčerpána. Omlouváme se všem, které nemůžeme přijmout, ačkoli bychom tak učinili velmi rádi.

První cvičební hodiny začínají 13.9.2023.  PD I v 16:00 a PD II v 17:05. Prosíme o dodržování časů dle pokynů provozního a návštěvního řádu (níže), aby nedocházelo ke kolizi v šatnách.

Noví cvičenci – Přihlášku do cvičení vyplňte a zašlete mailem v období  od 15.8. do 31.8.2023 na mail : sokolzidenice@volny.cz  Následně obdržíte odpověď, zda je ještě volná kapacita a  pokyny k platbě. Na první hodině předáte vyplněnou a podepsanou přihlášku v tištěné podobě. Pozor! Přihláška obsahuje více listů, veškeré údaje v nich uvedené je nutné vyplnit. V opačném případě je přihláška neplatná.

Stávající cvičenci, kteří potvrdili pokračování, vyplní přihlášku pro cvičební rok 2023/2024 a zašlou mailem na sokolzidenice@volny.cz

Přihláška + souhlas se zpracováním osobních údajů ke stažení zde: Přihláška 2023 2024

Poplatek za cvičení ve školním roce 2023/2024 ve výši 1 700,-Kč za jedno dítě, uhraďte na účet 1345207319/0800 nejpozději do 7.9.2023. Variabilní symbol 170, do textu jméno dítěte.

Předškoláci  I – středa 16:00 – 16:55
Předškoláci II – středa 17:05 – 18:00

Vedoucí oddílu  a cvičitelka: Táňa Cikurasová a Eva Mrázková

Obě hodiny jsou zaměřeny na všestranné cvičení s náčiním a nářadím, sportovní a závodivé hry střídavě se zábavnými hrami, dále na atletiku a cvičení na rozvoj koordinace. Cvičení je vhodné i pro děti, které  sport a cvičení teprve potřebují poznat… vše přizpůsobeno věku a schopnostem dětí.
Cvičení v obou hodinách probíhá bez přítomnosti rodičů. (Děti, které potřebují doprovod, mohou cvičit v oddíle „Rodiče a děti“ v pondělí)
Děti musí mít cvičební úbor (tepláčky, legínky, triko, příp.mikinu) a čistou sálovou obuv se světlou podrážkou. Lahev s pitím zabezpečnou proti vylití.

Důležité informace z provozního a návštěvního řádu: Dítě v doprovodu rodiče přichází 5 min. před zahájením cvičební hodiny. V šatně se převlékne a přezuje do sportovního oblečení a obuvi se světlou podrážkou. Cvičitelka si děti přebírá před šatnou a v jejím doprovodu odchází děti společně do tělocvičny. Rodiče opustí Sokolovnu a vrátí se po skončení cvičení pro své dítě. Nejpozději  do 5 minut všichni odchází z prostor Sokolovny, protože následují další cvičení. Šatny tedy nemohou být blokovány.

V tělocvičně, chodbách a šatnách je zakázáno jíst a zdržovat se déle, než je určeno. Pití je povoleno v uzavřených lahvích bezpečných proti vylití. Pakliže se dítěti vylévá pití z nevhodné lahve, je tím ohroženo nejen vaše dítě, ale také všechny ostatní. Hrozí uklouznutí a pád.

Vzhledem k tomu, že se v našich prostorách nenachází kočárkárna ani kolárna, prosíme rodiče, aby minimalizovali kola a koloběžky. Tyto nesmí být uloženy v šatnách ani ve vestibulu.

Veškerá pravidla mohou být zpřísněna s ohledem na možný výskyt přenosných onemocnění.

****************************************************************************************************************

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
Cvičení předškoláků
Cvičení předškolních dětí
ukázka z hodiny PD
Ukázka z hodiny PD
Závody PD 1.6.2016
Sportovní odpoledne
1. 6. 2016 uspořádaly oddíly batolat, předškoláků a rodičů a dětí Sportovní odpoledne pro členy a přátele Sokola. Na hřišti za Sokolem byly připraveny soutěžní disciplíny, ale bohužel nám program „překazila“ bouřka.
Protože přišlo mnoho dětí, nechtěli jsme odpoledne rušit. Akci jsme operativně přemístili do tělocvičny.
I přes improvizovaný program se zúčastnilo 80 dětí a minimálně jednou tolik rodičů.
Těšíme se na příští rok – snad za lepšího počasí.
Velké poděkování za pomoc patří cvičitelkám Terce, Věře, Vlaďce, Olině a starostce Táně.
Bára Pachtová- hlavní organizátorka