Od června do srpna, aneb co se událo v TJ Sokol Brno – Židenice

V každé jednotě se cvičí a sportuje. Přeci od toho jsme tady. Pomyslnou třešničkou na dortu však bývají, kromě pravidelného cvičení, i oslavy a letní akce. Těch u nás bylo několik.

Naše jednota letos oslavila 130 let od svého založení. Rozhodli jsme se proto pojmout toto jubileum ve velkém, potěšit současné členy a zároveň zavzpomínat na naše předchůdce. Díky jejich píli, obětavosti a pracovitosti totiž můžeme cvičit ve vlastní SOKOLOVNĚ. Na to se nezapomíná.

21.6.2022 jsme k této příležitosti uspořádali výstavu, Akademii, zábavné odpoledne pro děti a zábavný večer pro dospělé. Výstava byla pojata jako video dokument pramenící v historii a počátcích naší jednoty, sahající až do současnosti. Vydali jsme Almanach, ve kterém jsme také popsali historii až po dny dnešní s fotografiemi a průvodním slovem. Nejen v historii, ale také v současnosti máme v jednotě silné osobnosti, které jsou pilíři naší jednoty. Jsou to dlouholeté cvičitelky, trenérky, cvičitelé a funkcionáři, za nimiž je velký kus odvedené práce.

Při vystoupení na samotné Akademii se prezentovaly oddíly dětí a dospělých a vystupující potěšili především srdce svých blízkých, kteří přišli vystoupení shlédnout. Vystupujících bylo sto dvacet a diváků bezmála čtyři stovky.

Přejít na začátek